Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ruçi takim me Borchardt: Forcat politike të marrin pjesë në zgjedhjet lokale

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

df635e1694a565abfa39f43fa1901942

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe ambasadori i OSBE-së Bernd Borchardt kanë zhvilluar një takim  në Kryesinë e Kuvendit.

Ata ndanë mendime të njëjta se të gjitha forcat politike duhet të marrin pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

‘Qeveria e Republikës së Shqipërisë janë plotësisht legjitimë, të dalë nga zgjedhje të rregullta, të çertifikuara nga vetë komisionerët e opozitës dhe raportet e OSBE-ODIHR dhe se e ardhmja e vendit dhe konsolidimi i sistemit demokratik kërkojnë që të gjitha forcat politike të marrin pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, ndërsa reforma zgjedhore konsensuale të përfundojë para zgjedhjeve të parlamentare të vitit 2021’, u shprehën gjatë bisedës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img