Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Ruçi përjashton nga Kuvendi deputetin e opozitës së re, bllokoi foltoren për replikë me Ramën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

145733690493166b5cddd384d9c768ce

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga punimet e Kuvendit, deputetin e opozitës së re Adriatik Alimadhi.

Ai bllokoi foltoren për të bërë një replikë me kryeministrin Rama dhe për këtë arsye do të përjashtohet 10 ditë nga Parlamenti.

Debati:

Ruci: Zoti Alimadhi s’ka të drejtë për replikë sepse Rama si përmendi emrin.

Alimadhi: Pse bën qëllimisht ndaj meje, pse punoni me dy standarde.

Ruçi: E dëgjova këtu isha dhe s’të ka përmendur emrin asnjëherë. Për  herë të dytë të tërheq vëmendjen.

Alimadhi: S’do të iki nga Parlamenti sepse këtë po kërkon ti.

Ruçi: Do dalësh jashtë. Po të them për herë të 5. Përjashtohesh nga seanca. Atëherë përjashtohesh për 10 ditë.

alimadhi.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img