Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Ruçi letër krerëve të grupeve parlamentare: Ngrini grupin e posaçëm për zgjedhjen e anëtarëve të KQZ-së

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9793e537c68913781b81e4ae25aa6b62

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi u ka dërguar një letër krerëve të grupeve parlamentare që të nisin nga puna për ngritjen e grupit të posaçëm për zgjedhjen e anëtarëve të KQZ.

Në letër Ruçi thekson se propozimet për anëtarët e komisionit të posaçëm duhet t’i dërgohen Kuvendit brenda datës 09 shtator 2020.

“Bazuar në nenin 17 pika 3 të ligjit nr.101/2020 “Për disa shtesa dhe ndryshime ne ligjin nr. 10019, datë 29.12.2008 “Kodi Zgjedhor i Republikës së Shqipërisë” i ndryshuar”, Kuvendi ka detyrimin për të ngritur komision të posaҫëm parlamentar, me përfaqësim propocional nga cdo grup parlamentar, për shqyrtimin dhe përzgjedhjen e kanditaturave të paraqitura për vendin e Komisionerit, anëtarëve të Rregullatorit dhe të KAS-it. Ju bëj me dije se propozimin tuaj për anëtar në komisionin e posaҫëm duhet ta paraqitni pranë Kuvendit brenda datës 09.09.2020”, shkruhet në letrën e kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img