Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

‘Ruçi i 10-ti dhe Balla i 8-ti’, Kreshnik Spahiu për listat e Ramës: I ka vendosur pistoletën në kokë dhe i ka thënë; luftoni për pushtetin

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

285b266ce88656cb0fb82123a3e2b626

Juristi i njohur Kreshnik Spahiu ka komentuar strategjinë dhe mënyrën që ka ndjekur Rama me listat e kandidatëve për deputetë, që do të garojnë në 25 prill.

Ai tha se duke vendosur figura si Ruçi apo Balla në zonën e rrezikut, pra të tetin, të dhjetin apo më poshtë, Rama po i sprovon dhe po i ushtron presion që të punojnë më shumë nëse duan të marrin mandatin, në të kundërtën të largohen.

Kreshnik Spahiu: Rama ka një strategji të pastër dhe që mund të rezultojë efektive. Shihni çfarë ka bërë, ka vendosur Ruçin të dhjetin në Fier, Ballën e ka vënë të tetin në Elbasan, Gjiknurin e ka lënë poshtë, Xhafajn të 23-tin, Majko i 19-ti në Tiranë. Pra çfarë do të thotë kjo, që Rama po i thotë atyre doni të bëheni deputetë? Luftoni për mandatin, punoni dhe merreni, ose përndryshe largohuni, qërohuni nga politika dhe partia, do të thotë që i ka vënë pistoletën në kokë dhe u ka thënë luftoni për pushtetin ose mos u dukni më.

Gjekmarkaj: Dukeni që keni pasion dhe jeni shumë entuziast për mënyrën se si i ka bërë Rama listat dhe strategjinë që po përdor. Po legjitimoni atë që thashë më herët, që keni dy vjet që mbroni Ramën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img