Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

‘Ruani qetësinë’, Rama thirrje shqiptarëve: Çfarë nuk të vret të forcon, kemi ndihma nga Kosova, Franca e Gjermania

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2b6b173105ecd16880497ed0c8996f65

Kryeministri Edi Rama k areaguar në lidhje me dëmet e shkaktuara nga tërmeti tragjik, ku kanë humbur jetën 14 persona.

Përmes një lidhje direkte në rrjetet sociale, ai i ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve të ruajnë qetësinë.

Rama ka treguar se shumë forca speciale janë nisur në ndihmë të vendit tonë nga e gjithë Europa, duke filluar  nga Kosova dhe deri tek Franca.

Në përfundim, Rama ka cituar edhe një shprehje të vjetër ‘Çfarë nuk të vret të forcon’.

‘Po bëjmë  çka mundemi. Po nisim forcat speciale në ndihmë të viktimave. Kanë mbërritur të parat trupat e dërguara nga Thaçi , kanë mbërritur helikopterë italianë dhe një skuadër nga Mali i Zi, po ashtu nga Greqia. Nga Turqia, Franca, po ashtu edhe Gjermania. SHBA ka shprehur gatishmërinë.Motra dhe vëllezër kjo kërkon qetësi, sëbashku do e përballojmë. Qeveria ka dal në terren. Mjekët dhe infermierët janë në gatishmëri. Një fjalë e vjetër thotë: ‘Çfarë nuk të vret të forcon’. Më besoni se plaga e madhe sot do të na bëjë më të fortë nesër’, tha ndër të tjera Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img