Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
50 %
5.1kmh
0 %
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 30 Janar, 2023

RTSH çel garën për drejtorin e ri, kandidatët do të dorëzojnë dokumentet në zarf (AFATI KOHOR)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilli Drejtues i Radio Televizionit Shqiptar është mbledhur këtë të enjtë dhe ka vendosur të çelë zyrtarisht garën për postin e Drejtorit të Përgjithshëm të RTSH.

Kjo lëvizje vjen pak kohë pas arrestimit të ish-drejtorit Thoma Gëllçi, i cili akuzohet për mashtrim me tenderat për blerjen e pajisjeve për kanalin RTSH Agro me vlerë 86. 908 550, 00 lekë (pa tvsh), afërsisht 1 mln dollarë me TVSH.

Sipas njoftimit gara do të quhet e hapur zyrtarisht me datën 1 Nëntor 2021, ku kandidatët e interesuar do të kenë mundësi të dorëzojnë aplikimet e tyre.

Kandidatët mund të dorëzojnë dokumentacionin e tyre më zarf të mbyllur për një periudhë 10 ditore që nga data e hapjes së garës, ku do të kenë afat nga data 1 deri më 10 Nëntor 2021.

Këshilli Drejtues i RTSH bën vlerësimin e kandidaturave dhe me votim të fshehtë vendos përfshirjen e tyre në garë, duke i renditur emrat sipas rendit alfabetik.

Më shumë


spot_img
spot_img