Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“RT” ironizon mediat britanike: Nëse shihni rusët që bëjnë gati valixhet, dijeni se fillon lufta atomike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

eef1faa4a7cbfe16b72c5369c9ae7fa3

Russia Today i ka kushtuar një shkrim të gjatë pasqyrimit të gjerë të mediave britanike të një raporti të pakonfirmuar rus, që sipaë tyre është shenjë për fillimin e Luftës së Tretë Botërore.

Mediat britanike pretendojnë se një raport i dërguar nga Presidenti rus Vladimir Putin i bën thirrje të gjithë zyrtarëve rusë në botë të marrin familjet e tyre dhe të kthehen në atdhe.

Por RT ironizon duke shkruar se “Një shprehje thotë që sa herë shihni një rus të paletojë valixhet, përgatituni për luftë atomike”.

“Mediat britanike në furi për Luftën e Tretë Botërore pas raportit rus për të tërhequr familjarët e zyrtarëve”, shkruan RT, ndërsa poston edhe lajmin e raportuar nga Daily Mail, The Sun, Daily Star e shumë të tjera. /Newsbomb.al/

Scrasdfqwertsdfot_1.jpg

Screesdqrtsdghot_1.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img