Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
58 %
2kmh
0 %
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
Die
20 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Rryshfet e mashtrim, Prokurori i Përgjithshëm ngre tre akuza për kryeministrin Netanjahu

spot_img

Lajme të ngjashëm

6f7941d1d7053505ddbc20e726efc67a

Prokurori i Përgjithshëm i Izraelit planifikon të padisë kryeministrin Benjamin Netanjahu për korrupsion.

Avichai Mandelblit tha ditën e sotme se Netanjahu do të përballet me akuzat për rryshfet, mashtrim dhe shkelje të besimit në lidhje me tre raste.

Kryeministri i Izraelit akuzohet se ka pranuar dhurata nga biznesmenë të pasur dhe ka dhënë favore në media, për të patur një raportim sa më pozitiv ndaj tij.

Netanjahu, i cili në prill të këtij viti do të përballet në betejën zgjedhore të radhës, i ka mohuar të gjitha akuzat.

Ai ka thënë se është viktimë e një “gjueti shtrigash” nga të majtët që synon ta rrëzojë atë përpara zgjedhjeve të 9 prillit.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img