Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Rrugorja e Tiranës “këput” shoferët që nuk ndalojnë te vijat e bardha, shikoni pamjet e “dronit edukues” te “21 Dhjetori”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dhjetëra shoferë janë gjobitur nga Policia e Tiranës në rrugën nga kryqëzimi i “21 Dhjetorit” në drejtim të “Vasil Shantos”, shkruan newsbomb.al. Në fokus të “rrugorëve” të kryeqytetit ka qenë ndëshkimi i shoferëve që nuk respektojnë qytetarët në vijat e bardha.

Përmes “dronit edukues” dhjetëra drejtues mjetesh janë regjistruar nga ajri me dron pasi shkelin vijat e bardha dhe pak metra më tej janë pritur fizikisht nga efektivët e Komisariatit Rajonal të Policisë Rrugore në Tiranë. Pasi janë njohur me masat përkatëse dhe shkeljet, kanë vazhduar udhëtimin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img