Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Rrugët e ngrira në Korçë, 10 qytetarë përfundojnë në spital me fraktura pas rrëshqitjes në akull

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

33074da7716e2f96f6d7f9b4d212376a

Prej disa ditësh në vendin tonë mbizotërojnë temperaturat e ulta dhe kjo ka shkaktuar edhe mgrica të shumta.

Në Korçë veç temperaturave të ulta qytetarët po përballen dhe me akullin e shumtë në rrugë. Disa lagjie dhe pedonalja në bashkinë e Korçës janë të përfshira nga ngrica, ndërsa disa qytetarë kanë mbetur të lënduar.

Mësohet se në urgjencën e Korçës janë paraqitur 10 qytetarë të cilët kanë pësuar fraktura nga rrëshqitjet në akull dhe situata mbetet problematike.

Qytetarët e Korçës i bëjnë thirrje bashkisë dhe firmave kontraktuese që kanë marrë përsipër të pastrojnë qytetin të marrin masa sa më shpejt.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img