Tirana
broken clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
1.5kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
13 °
E hënë, 19 Prill, 2021
spot_img

Rrugës për Pogradec, Rama bisedë telefonike me Peleshin: Më mbytën mua pse nuk mblidhemi edhe ne, si janë PD dhe LSI? (Biseda e plotë)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është rrugës për në Pogradec, ku edhe do të jetë i pranishëm sot për të zhvilluar fushatën elektorale.

Teksa rrugës për në Pogradec, Rama ka zhvilluar një bidesë telefonike me ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshin.

Rama e ka pyetur atë për gjendjen aktuale të  qytetit para mbërritjes së tij, ndërsa më pas e ka pyetur për kundërshtarët PD dhe LSI.

Rama teksa ka zhvilluar bisedën tha se shumë i kanë thënë që të mblidhen për të treguar forcën, por nuk dëshioron pasi kjo mund “të merrte në qafë” qytetarët.

Biseda e plotë:

Niko Pelshi: Po kryetar,

Rama: Si je? Ça bëhet?

Niko Peleshi: Mirë si jeni ju? Unë po afrohem në Pogradec

Rama: Edhe unë rrugës për Pogradec jam. Si duket situata aty?

Niko Peleshi: Shumë mirë, domethënë në çdo bashki në çdo fshat ka mobilizim, ka angazhim për situatën, duket një situatë shumë e shëndetshme. Natyrisht ka problematika, por ne kemi zgjedhur të vrapojmë içik më shumë edhe t’i takojmë nga dy herë nga tre herë banorët në çdo lagje, edhe për mos i shtyrë në organizimime të mëdha. Jo se nuk e kemi mundësinë po… të rrespektojmë edhe…

Rama: Jojo, organizime të mëdha në asnjë mënyrë se i marrim në qafë. Se kjo është tmerr i madh. Këta po i marrin njerëzit në qaf, por ça t’i bëjmë tani. Janë komplet të papërgjegjshëm

Niko Peleshi: Ka gjithmonë shtytje për tu mbledhur…

Rama: E di mo e di, më mbytën e mua. Po pse nuk mblidhemi e ne, po pse nuk tregojmë dhe ne forcën. Ça force do tregojmë t’i marrim në qafë.

Peleshi: Preferojmë t’i mbledhim grupe më të vogla

Rama: Ashtu do e bëjmë edhe më mirë biles se komunikojmë drejtpërdrejt. Po këta PD, LSI si janë ça bëjnë.

Peleshi: Ata vazhojnë me stilin e vjetër, me deligrime, deklarata, shpifje personale, por nuk po merremi me ata. Nuk po e kthejemë kokën pas. Mundohen të premtojnë budallëqe. Përshembull Edmon Spaho kordinatori takohet me fermerët iu thotë sa të vim ne do mbyllim doganat që ju të shisni prodhimet. Ndërkohë këtë ne nuk e bëjmë dot ne, se dihet se kjo nuk bëhet.

Rama: Po çe pyet ai tjetri shkon andej, do tu heqim trahun, tjetri andej do tju hapim rezervuarët. Nejse, nesje. Hajde se shihemi atje.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img