Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Rruga e Arbrit drejt përfundimit, Edi Rama publikon pamjet: Nis asfaltimi dhe hapja e Tunelit të Murrizit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama publikon një video me pamjet e punimeve në Rrugën e Arbrit, dhe thotë se ajo është drejt përfundimit.

“Vijon pa u ndalur puna drejt përfundimit të RRUGËS SË ARBËRIT. Po punohet për shtresat asfaltike dhe hapjen e Tunelit të Murrizit”, shkruan Rama dhe ndan videon e mëposhtme.

Rruga e Arbrit pritet të përfundojë në verë të 2021. Ky aks i rëndësishëm do të shkurtojë kohën e lidhjes së Dibrës me Tiranën, do të lehtësojë transportin e qytetarëve dhe do krijojë më shumë aksesueshmëri për daljen në treg të produkteve të zonës.

Më shumë

spot_img