Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Rrufetë i bëjnë “gjëmën” bujkut në Mirditë, i vrasin 250 krerë bagëti (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

250 krerë bagëti në pronësi të një bujku në zonën e Mirditës, kanë ngordhur pasi janë goditur nga rrufeja pasditen e djeshme. Krerët e bagëtive kanë qenë në pyll kur kanë nisur rrufetë dhe i kanë vrarë të gjitha.

Fatmirësisht, bujku Prena Buruku nga fshati Zaj i Mirditës nuk është lënduar vetë, por dëmi që i është shkaktuar i madh.

Bujku mirditor ka thënë se nga shteti nuk janë interesuar për fatkeqësinë që i ka ndodhur. Më poshtë, disa foto nga bagëtitë e vrara nga rrufeja në Zaj të Mirditës.

Më shumë

spot_img
spot_img