Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Rrufeja i vë flakën çatisë së shtëpisë dy katëshe në Dimal, shpëtojnë mrekullisht fëmijët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shtëpi dy katëshe është djegur në fshatin Drenovicë në Dimal. Mësohet se shkak i zjaarrit është bërë rrufeja e cila ka goditur çatëinë e ndërtesës.

Në momentin e rënies së zjarrit në banesën e dy vëllezërve Gramoz dhe Ferdinand Golemi, familjarët dhe fëmijët ndodheshin në katin e parë dhe fatmirësisht nuk kanë pësuar lëndime, pasi kanë dalë menjëherë jashtë.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë forcat zjarfikëse të Dimalit, Beratit dhe Kuçovës, të cilat kanë bërë të mundur shuarjen e zjarrit.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img