Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
Pre
28 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Rrufe e breshër; rishikoni planet për fundjavë sepse përkeqësohet moti, shtrëngatat nisin sot në mesditë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kjo fundjavë do të karakterizohet nga hyrja e masave të paqendrueshme. Dita e shtunë do të ketë mot me kthjellime e vranësira në zhvillim.

Gjatë orëve të mesditës në zonat malore e pjesërisht në ato kodrinore do të ketë reshje shiu. Këto do të jenë në afate të shkurtra kohore dhe ne formën e shtrëngatave. Në ekstreme të izoluara malore nuk do të mungojnë dhe rrufetë me bresher.

Ditën e diel paqëndrueshmëria do të jetë më e dukshme pasi do të përfshijë më shumë territor. Në mesditë reshjet do të kenë karakter shtrëngatash si dhe rrufe të izoluara me breshër. Kjo situatë do të sjellë rënie temperaturash gjatë orëve të mesditës.

Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e hera herës do të fitojë forcë deri 12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3 ballë, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Më shumë

spot_img
spot_img