Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Rrokadë në Policinë e Shtetit, Bledi Çuçi takon Muhamet Rrumbullakun

Lajme të ngjashëm

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me drejtorin e Përgjithshëm e Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullakun.

Burime për mediat bëjnë me dije se ky takim i tyre ka të bëjë me lëvizjet që do të bëhen në Policinë e Shtetit.

Emrat e rinj të drejtuesve të Policisë në disa qarqe të vendit pritet të njoftohen zyrtarisht për largimin e tyre dhe zëvendësimin nga të tjerë drejtues. Janë disa urdhra që pritet të dalin nga organizata e Policisë së Shtetit, për këto lëvizje të cilat këtë herë do jenë të shumta

Newsbomb.al ditën e djeshme bëri me dije se emrat e aturoe që do të ikin brenda radhëve të unfiromave blu dhe të tjerë që do i zvëndësojnë, janë bërë tashmë fakt, por pritet që të zyrtarizohen nga kryepolici Muhamet Rrumbullaku.

Ndryshimet u tha se kanë prekur edhe strukturat e tjera veç Drejtorive Vendore, siç është Drejtoria e Forcave Lëvizëse Operacionale (FLO). Drejtuesi Sokol Bizhga pritet të shkojë në Drejtori të Përgjithshme, në vend të nëndrejtorit Tonin Vocaj.

Vetë ky i fundit, pas urdhrit që do të firmos Muhamet Rrumbullaku, pritet të shkojë në krye të Policisë së Tiranës, ku aktualisht është drejtues Lorenc Panganika. Ndërkohë, drejtori i Shkodrës Hamdi Fjora pritet të vijë në Tiranë, në krye të Forcës Lëvizëse Operacionale.

      Emrat që pritet të zëvendësohen, me urdhër të Muhamet Rrumbullakut

 

  • Tonin Vocaj, nëndrejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit – shkon në Drejtorinë e Tiranës
  • Sokol Bizhga, drejtor i Forcës Lëvizëse Operacionale – zëvendëson Tonin Vocajn
  • Hamdi Fjora, drejtor i Policisë së Shkodrës – zëvendëson Sokol Bizhgën në krye të FLO
  • Ermal Muça, zv.drejtor i Policisë së Korçës – zëvendëson Gentian Berberin në Drejtorinë e Vlorës
  • Niko Brahimaj, kreu i Policisë Shkencore – shkon drejtor i Policisë në Fier
  • Ervin Hodaj – shkon në Shkodër, pas emërimit të Hamdi Fjorës në FLO
  • Gent Ndoj – shkon drejtor i Krimit Ekonomik në Drejtorinë e Përgjithshme
  • Lutfi Minxhozi – shkon drejtor për Marrëdhëniet Ndërkombëtare, në Drejtorinë e Përgjithshme

Më shumë