Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rrokada/ Benet Beci la KESH-in dhe u zgjodh deputet, vendin e tij e zë Ergys Verdho i ARRSH, ja kush e zëvendëson kreun e rrugëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ergys Verdho largohet nga drejtimi i Autoritetit Rrugor Shqiptar për të marrë një tjetër post shtetëror. Ai është emëruar drejtor i Korporatës Elektroenergjitike Shqiptare (KESH).

Emërimi i Verdhos në këtë post vjen pas largimit të Benet Becit, i cili vendosi të kandidonte në 25 prill nën siglën e Partisë Socialiste. Duke qenë se fitoi mandatin e deputetit, Beci nuk do të jetë më në drejtimin e KESH dhe për këtë arsye drejtimin e Korporatës do ta marrë ish-kreu i rrugëve.

Mësohet në vend të Ergus Verdhos, drejtori i ri i Autoritetit Rrugor Shqiptar është emëruar Evis Berberi. Një rrokadë në institucionet shtetërore pasi ky i fundit më parë ka mbajtur postin e drejtorit të Agjencisë për Efiçencën e Energjisë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img