Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Rroga mujore mbi 5 milionë lekë, këta janë 10 prokurorët më të paguar në SPAK (Kanë EMRIN në databazë)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një skandal i madh me të dhënat e qytetarëve shqiptarë është zbuluar orët e fundit nga mediat. Një databazë me kartat e tyre të identitetit dhe pagën mujore po qarkullon prej orësh në disa duar dhe po shpërndahet me shpejtësi në WhatsApp.  

Qeveria ka reaguar duke theksuar se nga analizat paraprake nuk rezulton të ketë asnjë “eksport dixhital të databazës së pagave për periudhën janar-prill 2021.” Referuar reagimit zyrtar, databaza është e ndryshme nga ajo që përdor Ministria e Financave dhe nuk përmban fushën “Emri i Plotë”, shkruan newsbomb.al.

Këtij skandali nuk i kanë shpëtuar as drejtuesit e institucioneve më të rëndësishme në vend. Më poshtë ne po publikojmë me emër 10 prokurorët më të paguar në SPAK.

  1. Arben Kraja – 593,978.00
  2. Altin Dumani – 541,489.00
  3. Vladimir Mara – 517,750.00
  4. Edvin Kondili – 499,795.00
  5. Doloreza Musabelliu – 485,953.00
  6. Dritan Prençi – 483,265.00
  7. Manjola Kajana – 475,202.00
  8. Enkeleda Millonai – 472,514.00
  9. Sotir Kllapi – 472,514.00
  10. Behar Dibra – 445,947.00
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img