Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

‘Rroftë Partia Socialiste e Shqipërisë me në krye Edi Ramën’, kryeministrin e presin me brohorima në Kavajë, ai iu bën shenjë të pushojnë (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot qytetin e Kavajës, ku po lind një lagje e re dhe po punohet me tre turne për 7 pallate banimi me 330 apartamente, që do të jenë gati në shtator.

Kryebashkiaku Erion Veliaj tha se “në fund të gushtit përfundon komplet pallati, ndërkohë që në këtë zonë do jenë kopshte dhe çerdhet ngjitur, spitali është në fund, është një lagje e mbushur me shërbime”.

Në disa pallate ayje puna po viijon në katin e dytë dhe të tretë, ndërkohë që inxhinieri tha se në fund të tetorit gjithçka do të jetë gati.

“Rroftë Partia Socialiste e Shqipërisë me në krye Edi Ramën”, u dëgjua dikush të bërtiste, ndërkohë që në sfond dëgjohen të thirruara “Rama, Rama”. Kryeministri ua bën me shenjë të pushojnë, gjithashtu ka falenderuar punonjësit për punën e tyre në këtë kantier.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img