Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Rritje temperaturash dhe diell, mësoni si do jetë moti në ditët e para të janarit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Moti në fundin e këtij viti si dhe në ditët e para të janarit do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme. Këto masa do të sjellin mot me diell e vranësira kalimtare të përqendruara në lindje.

Paqëndrueshmëria e motit do të rikthehet ditën e martë kur parashikohet dendësim i vranësirave si dhe reshje të dobëta në veri e qendër të vendit.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut dhe prej të hënës do të kthejë nga kuadrati i jugut mesatare e hera herës e vrullshme në bregdet. Temperaturat do të pësojnë luhatjet si më poshtë vijon, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img