Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rritje SHUMË e madhe e rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në Greqi (BILANCI NEGATIV)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a5ceea241fead9d35f1a71b4fa87f08a

Ministria e Shëndetësisë në Greqi ka publikuar shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vend.

Shihet një rritje e frikshme e rasteve të reja ditore dhe numrit të viktimave. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar gati 2700 raste pozitive, thuajse 1000 më shumë se ditët më përpara.

Screenshot_9.jpg

Edhe numri i viktimave është rritur ndjeshëm, nga 30 që ishte një ditë më parë, në 40 sot.

Nga ana tjetër edhe në Maqedoni janë raportuar shifra të larta të Covid, me 802 raste të reja dhe 5 viktima në 24 orë. Dje ishin 726 raste dhe 7 viktima.

Screenshot_10.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img