Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rritje SHUMË e MADHE e rasteve të reja dhe numër i LARTË viktimash nga Covid në Greqi, në Maqedoni vdes një person çdo një orë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7517b14a2cf43eaca2b4a81780b76994

Ministria e Shëndetësisë së Greqisë ka raportuar ditën e sotme shifra të larta përsa i përket situatës së koronavirusit në vend.

Janë regjistruar plot 3181 raste të reja dhe 46 viktima në 24 orë. Një shifër e lartë kjo në krahasim me ditët e shkuara. Në total në vendin fqinj janë gati 210 mijë të prekur dhe 6843 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Screenshot_22_copy.jpg

Nga ana tjetër edhe Maqedonia e Veriut ka raportuar rritje të rasteve të reja dhe viktimave në 24 orë sa i përket koronavirusit.

Janë regjistruar 871 të prekur dhe 22 humbje jete, duke e çuar në 108.350 numrin e të infektuarve dhe 3228 atë të viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Screenshot_21.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img