Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
39 %
1.5kmh
75 %
Pre
14 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
13 °
Mar
14 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

Rritje galopante e shifrave, Kosova miraton sot masat e reja kundër Covid-19, qytetarëve u kufizohet lëvizja për 11 ditë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot masat e reja anti-Covid-19 për të parandaluar rritjen dhe përhapjen e infektimit prej koronavirusit.

Lajmi u konfirmua nga ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, i cili ka bërë me dije se masat hyjnë në fuqi nga data 7 prill dhe do të rishikohen më 18 prill.

Sipas këtyre masave qytetarëve do t’u lejohet lëvizja e lirë nga ora 05:00 deri në orën 22:00, përveç rasteve të emergjencave shëndetësore.

Restortantet  do të lejohen  të punojnë vetëm me shërbim taksi, ndërsa do të qëndrojnë të hapura marketet, farmacitë si dhe furrat e bukës. Arsimi parauniversitar do të vazhdojë mësimin online dhe konviktet e mensat do të pezullohen deri në datën 18 prill.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img