Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Rritje e rasteve me Covid pas festave të fundvitit, Braçe i revoltuar: Idiotët e festave, në qendrat shëndetësore është gjendje lufte

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti Erion Braçe ka reaguar i revoltuar pas studimit që doli, ku thuhej se pas festave të Krishtlindjes dhe Vitit të Ri numri i të infektuarve është rritur.

Braçe me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se shëndeti është gjëja me serioze dhe se “harbimi”për fundvit ka çuar në infektime masive.

Postimi i plotë i Erion Braçes:

Shendeti eshte gjeja me serioze!

Idiotet e festave! Harbimi i 28, 29, 30, 31, 1, 2,

Gjashte ditet e luftes kunder

Shendetit te mire!

Infektim masiv prej festimeve!

Tani mbyllur neper shtepi duke share pare e mbrapsht “mjekesine falas”!

Nderkohe, ne qendrat shendetesore eshte gjendje lufte;

Testim aty, vaksinim aty, trajtim i te semureve me covid aty, vizita e trajtim i te semureve kronike aty, check up aty;

Situata eshte me e rende se janari qe shkoi nga rastet e ngarkesa!

Perse?

Prej festave qe vazhdojne neper klubet e tiranes e jo vetem per pare pare pare dhe, idioteve te tyre!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img