Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Rritje e papritur e numrit të viktimave nga Covid-19, ç’po ndodh në Britani? (SHIFRAT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

53c5dd256cd4ac606a94d79c1de78061

Ndërkohë që në shumicën e vendeve numri i viktimave dhe i të infektuarve sa vjen e ulet, e kundërta po ndodh në Mbretërinë e Bashkuar.

Në 24 orët e fundit në Britani janë konfirmuar 412 vdekje si pasojë e Covid-19, duke e çuar në 37.460 numrin total të jetëve të humbura. një rritje e madhe dhe e papritur e shifrave, që tregon për një përhapje të virusit, ende pa u lehtësuar në total masat ndaj covid-19.

Ndërkohë janë regjistruar 2013 raste të reja me koronavirus, në total 267.240 të infektuar. Sakaq, vendi më problematik në ishull është Anglia, me qendër Londrën. Raportohet se shumë jetë të humbura janë regjistruar në shtëpi kujdesi për të moshuarit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img