Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rritje e frikshme e viktimave në Itali, e para në Europë për humbjet e jetëve nga Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

33293c3ae65b507189a19fb47a7edb54

Italia ka regjistruar një rritje të frikshme të numrit të viktimave nga koronavirusi përgjatë 24-orëve të fundit .

502 viktima u regjistruan ditën e sotme, ndërkohë që vihet re një rritje e ndjeshme krahasuar me ditën e djeshme, ku u humbën jetën 354 persona.

Gjithashtu raportohet se gjatë 24-orëve të fundit janë shënuar 20,396 raste të reja, nga 396, 376 testime të realizuara. Italia është shteti me numrin më të lartë të viktimave prej Covid-19 nga të gjitha vendet e tjera të Europës.

Rritja e viktimave dhe rastetve të reja detyroi autoritetet që të marrin vendimin për të futur vendin në karantinë deri më 6 prill.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img