Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Rritje e FRIKSHME e të infektuarve me COVID-19 në Itali, 445 viktima dhe mbi 34 mijë raste të reja

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6ad2d083277ae71f2aba26fbcd3fa987

Numri i të prekurve nga koronavirusi në Itali është rritur në mënyrë të ndjeshme.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 445 persona.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në Itali, janë infektuar 34 mijë e 505 persona, nga 219,884 tamponë të bërë.

Aktualisht Italia është e ndarë në zona jeshile, portokalli, dhe të kuqe. Duke pasur parasysh rritjen e numrit të personave të infektuar, 4 rajone janë me të kuqe, ku është rikthyer sërish karantina. Në këto zona lejohet të dalësh nga shtëpia vetëm për punë urgjente.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img