Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

RRITJE e frikshme e shifrave të Covid-19, mbi 1 mijë të infektuar në Kosovë dhe 3 humbje jete

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1128 raste pozitive dhe 3 humbje jete. Ky është bilanci për situatën pandemike për 24 orët e fundit.

Në këto 24 orë janë shëruar 46 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 106.009 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i plotë i MSH:

13 Gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 19.248 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 559.007 doza të vaksinës.

-Deri më sot 192.503 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 7.424 testime, 1.128 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 3 raste të vdekjes.

-Sot janë shëruar 46 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 106.009.

-Në total numri i rasteve aktive është 5.493.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img