Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
2.1kmh
75 %
Enj
26 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Rritje e frikshme e rasteve dhe viktimave nga Covid-19, Italia futet në karantinë për “Pashkë”

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a1a63b2071430417406ad5bdc71855d6

E gjithë Italia do të futet në zonën e kuqe gjatë festave të Pashkëve në periudhën 3-5 prill.

Ky vendim është marrë nga qeveria italiane, pas rritjes së ndjeshme të numrit të të infektuarve dhe viktimave.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 26824 raste të reja dhe 380 të vdekur nga koronavirusi. Ndërkohë qytetarët mund të lëvizin vetëm përmes një autorizimi për arsye shëndetësore apo pune.

Kujtojmë se Italia është një prej shteteve europiane më të goditura nga pandemia e koronavirusit.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img