Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Rritja i rasteve me Covid-19, Meta kërkesë Manastirliut, vë në dijeni Ramën dhe Ruçin: Situata po përkeqësohet, shkelja e ‘5 Qershorit’ do e çojë drejt katastrofës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

af046d04f98313801366e9be01d6bb12

Presidenti Ilir Meta njofton se i ka çuar një kërkesë për informacion ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, pas shtrimit të rasteve me Covid-19.

“Nisur nga përkeqësimi i dukshëm i situatës së pandemisë COVID-19, me shtim të numrin të personave të infektuar, e fatkeqësisht me rritje edhe të numrit të qytetarëve të cilën kanë humbur jetën, shtrohet si domosdoshmëri një rivlerësim tërësor i situatës dhe masave të marra në raport me të, duke konsideruar edhe afrimin e stinës së ftohtë, si një tjetër faktor rëndues”, shkruan Meta, ndërsa publikon dhe kërkesën zyrtare.

Sipas Presidentit, shkelja e marrëveshjes së “5 Qershorit” do ta çojë situatën e pandemisë drejt katastrofës.

“Me përshkallëzimin e krizës së rëndë politike e institucionale, veçanërisht pas shkeljes brutale e të njëanshme të Marrëveshjes konsensuale të 5 Qershorit, situata e pandemisë pritet të përkeqësohet drejt një katastrofe, që duhet parandaluar në kohë. Në këto kushte, po bëj publike letrën zyrtare që i kam dërguar ministres së Shëndetësisë, për dijeni Kryeministrit ende në detyrë dhe Kryetarit të Kuvendit”, shkruan Ilir Meta, President i Republikës.

122708193_3478622902183958_980191802295944173_o.jpg

122720934_3478623012183947_7654593307849650101_o.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img