Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
3.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
24 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rritja e shifrave të COVID-19, mbyllet Athina, hapur vetëm farmacitë dhe ushqimoret

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2b02566a23f61f0c446f4001b3610f4a

Qeveria e Greqisë pritet të njoftojë më vonë një bllokim 12-ditor deri më 21 shkurt të Athinës.

Athina dhe zonat përreth do të qëndrojnë të mbyllura nga nesër në orën 06:00 deri në datë 21 shkurt. 

Sipas mediave greke, mbyllja bëhet në një përpjekje për të lehtësuar presionin në rritje mbi spitalet dhe për të ndaluar përhapjen e koronavirusit. Kyeministri Kyriakos Mitsotakis bëri një takim urgjent të komitetit që kërkonte më shumë kufizime. 

Mësohet se hapur do të qëndrojnë vetëm farmacitë dhe ushqimoret. Sipas ekspertëve, shkollat ​​dhe dyqanet me pakicë do të mbyllen nga nesër deri më 22 shkurt. Mësohet se vendimi u mor me 16 vota pro dhe 8 abstenim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img