Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Rritja e rrogave për disa kategori, flet Meta: Rama u vu në presion nga PL, ka mospërputhje të vendimeve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka komentuar ditën e sotme vendimin e qeverisë për rritjen e pagave për disa kategori.

Në një deklaratë për mediet, ish-presidenti u shpreh se gjithçka duhet parë, se ka një ndryshim mes atyre që thuhet në media dhe vendimeve te qeverisë.

 Depozitim  i ligjit për indeksimin e pagave nga ana e PL e vuri në presion dhe kompleks dhe është tjetër gje miratimi i ligjit atje ndërsa në cdo rritje page, ndihme pensioni, do të shikojnë deri në zbardhjen vendimeve se shpesh ka mos perputhje, mes atyre qe thuhet ne media dhe vendimeve te qeverisë. Kete e dine me mire fermeret, që kur shkojnë në sportele letrat janë bërë që të mos përfitojnë asgjë por të fitojnë klientet e qeverisë”, u shpreh Meta.

Më shumë
spot_img
spot_img