Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rritja e rasteve të Covid-19, Greqia ‘ndahet në dysh’ dhe vihet nën masa të rrepta të ‘Lock Down-i’

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

aef9fc7b6c543022f079947866b9ea62

Athina i rikthehet masave të rrepta kufizuese të “Lock-Down” për shkak se shifrat e COVID-19 gjatë muajit janar u rritën ndjeshëm.

Autoritetet kishin në plan një lehtësim masash me fillimin e vaksinimit, por duket se shifrat nuk janë ndalur dhe ka ardhur ky “Lock Down”.

Dyqanet e pakicës do të mbyllen ndërsa ka ‘rënë’ dhe plani i hapjes së shkollave, duke rikthyer në banka vetëm 3 klasat e para, të tjerët online nga shtëpia, raportojnë mediat greke.

Nuk mbetet me kaq, pasi jo vetëm Attica do jetë nën ”Lock-Down”, por edhe 10 bashki të tjera, po ashtu dhe ishulli Lesvos në Egjeun lindor.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img