Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Rritja e papritur e rasteve të reja me Covid-19, Maqedonia e Veriut vendos nesër për masat shtrënguese

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

50ed847b6af8299720c88df8642b0a16

Maqedonia e Veriut vendos nesër nëse do të shtojë masat shtrënguese ndaj pandemisë së koronavirusit.

Menjëherë pas lirimit të masave, Maqedonia u përball me një rritje të madhe të infektimeve të reja, ku vetëm ditën e djeshme u identifikuan 124 raste.

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse do të mblidhet ditën e nesërme për të vendosur lidhur me hapat e radhës, ku nuk përjashtohet mundësia e propozimit të kufizimeve të reja.

Kujtojmë se ditën e nesëme në orën 05:00 përfundon afati i karantinës për qytetet si Shkupi, Tetova dhe Kumanova.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img