Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Rritet sërish numri i viktimave në Itali, mbi 150 mijë të infektuar (SHIFRAT E PLOTA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

828520bcb8349e6f31d82397462c8569

Kanë dalë shifrat e fundit përsa i përket të afektuarve nga koronavirusi në Itali.

Shteti fqinj ka raportuar 619 viktima në 24 orët e fundit, 49 më shumë se dje. Në total janë 19.468 të vdekur në Itali, si pasojë e infektimit me koronavirus.

Si numri i viktimave dhe ai i të infektuarve ka pësuar sërish rritje në shtetin fqinj. Në 24 orët e fundit janë 4694 raste të reja, duke e çuar në 152.271 numrin total të të infektuarve.

Janë 32.534 të shëruar deri më tani në Itali, ndërsa më shumë se 3300 veta ndodhen në gjendje të rëndë.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img