Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Rritet numri i viktimave në Kroaci nga tërmeti, nxirren të pajetë shtatë persona nga rrënojat, mes tyre dy fëmijë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zona e Petrinjës u godit dje në mesditë nga një tërmet i fuqishëm 6.3 ballë. Deri më tani raportohet për 7 viktima, mes tyre dy fëmijë, 26 të plagosur dhe shumë banesa të shkatërruara. Dëmet materiale janë shumë të mëdha.

Pasi policia konfirmoi se një vajzë 12-vjeçare humbi jetën në Petrinja, ndërsa nga Glina mbërriti lajmi për katër persona të tjerë të cilët humbën jetën si pasojë e tërmetit.

Tërmeti i së martës, goditi Kroacinë duke kaluar në gjendje shoku qytetarët e saj. Tërmeti i fortë u ndje edhe në Serbinë, Bosnjë dhe Hercegovinën dhe deri në kryeqytetin austriak, Vjenë.

Në zonën e Petrinjës vijon operacioni i kërkim-shpëtimit.

Screenshot_2.pngScreenshot_1.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img