Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
8 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit (BILANCI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2e7666c9e75ab25239a0dc2bf849da38

Dy persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut nga koronavirusi.

Autoritetet maqedonase bëjnë me dije se nga 1848 testime për koronavirus, kanë rezultuar pozitivë 141 prej tyre.

Prej tyre në Shkup-48, Kumanovë-21, Dibër-2, Shtip-15, Prilep-1, Strugë-1, Manastir-7, Kavadar-9, Gostivar-4, Gjevgjeli-1, Strumicë-4, Koçan-4, Probishtip-2, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-4, Berovë-1, Vinicë-7, Shën Nikollë-3, Kërçovë-5, Negotinë-1.

Ditën e djeshme 1 personë humbi jetën nga koronavirusi, ndërsa u shënuan dhe 136 raste të reja.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 532 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 12.357

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img