Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
46 %
6.2kmh
0 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë (SHIFRAT E PLOTA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e7774974e87ae8fd70a0231a3f4abfed

Tre persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë me dije se gjatë ditës së fundit janë testuar 544 persona të dyshuar me Covid-19, ku 53 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 11 raste, komuna Mitrovicë 8 raste, komuna Ferizaj 6 raste, komuna Pejë 5 raste, komuna Gjakovë 4 raste, komuna Drenas 3 raste, komuna Shtime 3 raste, komuna Vushtrri 3 raste, komuna Fushë Kosovë 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste dhe me nga një rast Deçan, Gjilan, Malishevë, Prizren, Suharekë dhe Viti.

Kujtojmë që deri më tani në Kosovë 630 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 15.758.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img