Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve gjatë 24 orëve në Greqi (SHIFRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

11f8e798bcd1e82fc36d1a4e76e8bfca

Pesë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Greqi gjatë 24 orëve të fundit.

Autoritetet greke raportojnë se gjatë ditës së fundit janë shënuar 156 raste të reja, prej të cilave 13 janë identifikuar në pikat doganore.

Bëhet me dije se 42 qytetarë janë të intubuar, moshe mesatare e të cilëve është 69 vjeç, 10 janë gra dhe pjesa tjetër janë burra. Ditën e djeshme 4 persona e humbën betjën me koronavirus, ndërsa u shënuan 144 raste të reja.

Kujtojmë që deri më tani në Greqi 289 persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa janë shënuar 11.663 të infektuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img