Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Rritet numri i të vdekurve nga shembja e ndërtesës në Florida, mbi 150 persona ende nën rrënoja

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka shkuar në pesë numri i viktimave nga shembja e bllokut të apartamenteve në Miami, Florida.

Ndërkohë që ekipet prej tre ditësh vijojnë me kërkimet, më shumë se 150 banorë rezultojnë të jenë të zhdukur.

 “Prioriteti ynë kryesor mbetet kërkimi dhe shpëtimi si dhe gjetja gjallë e sa më shumë njerëzve që të mundemi,” u shpreh kryebashkiakia Levine Cava said.

Nga një raporti i publikuar së fundmi tregon se një inxhinier ka gjetur prova të një dëmtimi të madh strukturor nën kuvertën e pishinës dhe “përkeqësim të betonit” në parkingun nëntokësor të godinës 12-katëshe. Ndërtesa u shemb papritmar ditën e enjte ndërkohë që shumica e banorëve ndodheshin në gjumë

Më shumë

spot_img
spot_img