Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Rritet numri i mjekëve të infektuar, rezulton me koronavirus edhe shefi i Laboratorit të Mikrobiologjisë në QSUT

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fc4dddaa15d03d6e031ffeb729617072

Rriten shifrat  e të infektuarve me koronavirus në vendin tonë dhe i fundit është një mjek në QSUT.

Bëhet fjalë për Andi Koraqin, shef i Laboratorit të Mikrobiologjisë në QSUT i cili ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit.

Kujtojmë se ditë më parë u njoftua se i infektuar me Covid-19 është edhe kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj e drejtoresha e Përgjithshme e Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor, Mirela Cami.

Kësisoj nga 32, numri i mjekëve dhe infermierë të infektuar me Covid 19 në vend  ka shkuar në 33.

Në total në vendin tonë janë raportuar 223 të infektuar dhe 12 viktima nga Covid-19, ku numrin më të lartë të të prekurve e mban Tirana.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img