Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Rritet niveli i lumit, Vjosa rrezikon të dalë nga shtrati

spot_img

Lajme të ngjashëm

Rreshjet e shumta të shiut gjatë ditëve të fundit kanë shkaktuar rritjen e prurjeve në lumin Vjosa duke sjellë edhe rritjen e nivelit të lumit.

Niveli aktual është 5.2 metra më i lartë se normalja, ndërsa prurjet e shumta në zonën e Shushicës dhe Memaliajt, kanë bërë që lumi të rrezikojë daljen nga shtrati çka do të sillte përmbytjen e zonave përgjatë lumit.

Më shumë


spot_img
spot_img