Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rritet ndjeshëm numri i të plagosurve nga shpërthimi i fuqishëm në Ferizaj, mes tyre 2 fëmijë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

442e6c441f95157ce7e19ad177a54287

Një shpërthim i fortë ka ndodhur sot në një restorant në Ferizaj, duke tronditur qytetin.

Si pasojë deri më tani numërohen 41 persona të plagosur, me lëndime të ndryshme në trup, por 11 prej tyre që paraqiteshin më rëndë janë dërguar për trajtim më të imtësishëm në QKUK në Prishtinë.

Mes të plagosurve janë edhe dy fëmijë. Lajmin për rritjen e numrit të të lënduarve, në 41, e ka konfirmuar për mediat kosovare, Major Qazim Reka.

Brenda restorantit dyshohet se ka shpërthyer një bombolë e gazit, ku përveç dhjetëra të lënduarve janë shkaktuar edhe dëme të mëdha materiale.

Akoma nuk dihen shkaqet e shpërthimit, teksa policia dhe njësitet e tjera relevante po qëndrojnë në vendin e ngjarjes.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img