Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rritet eksporti në portin e Durrësit, janë përpunuar 1.4 milionë tonë mallra të ndryshëm, 52% më shumë se në 2020

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë 4-mujorit janar-prill të këtij viti, në portin e Durrësit janë përpunuar afro 1,4 milion tonë mallra të ndryshme, duke regjistruar një rritje prej 16 përqind krahasuar me janar-prillin e vitit 2020.

Sipas të dhënave nga sektori i Statistikave në APD, në fund këtij 4-mujori është shënuar një rritje prej 52 përqind e mallrave të eksportit, me një volum prej 412 mijë tonë gjithsej.

Nga të dhënat statistikore mësohet se 239 anije tregtare dhe 287 tragete janë përpunuar në portin e Durrësit gjatë periudhës janar-prill të këtij viti.

Gjatë muajit prill volumi i mallrave të përpunuara ishte 26 përqind më i lartë sesa i njejti muaj i vitit 2020, ndërsa rritja e volumit të mallrave për eksport arriti në 36 përqind.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img