Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.1kmh
40 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Rritet bilanci, shkon në 15 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Shqipëri

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0e6f6bb6abbb6cc64f3729769ca0946d

Dy pacientë kanë ndërruar jetë ditën e sotme nga COVID-19 në spitalin Infektiv.

Bëhet fjalë për pacientin 77-vjeçar I. B., nga Kavaja, i konfirmuar me COVID-19 po trajtohej prej 2 javësh në spitalin infektiv, teksa ndërroi jetë në mënyrë të papritur nga një infarkt miokardi. 77-vjeçari vuante nga disa sëmundje: Diabet mellitus, insuficience renale kronike dhe insuficiencë kardiake.

Gjithashtu  për pacientin R. P 69-vjeç nga Hasi, i konfirmuar me COVID-19, i cili është trajtuar prej 8 ditësh në spitalin Infektiv ndërsa prej 3 ditësh gjendja e tij ishte rënduar dhe ishte në respiracion të drejtuar (i intubuar). Pacienti R. P ka qenë në gjendje të rëndë shëndesore gjatë gjithë kohës dhe pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, nuk arriti të mbijetojnë.

Në këtë mënyrë, numri i qytetarëve që kanë humbur jetën me COVID-19 në Shqipëri ka shkuar në 15.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img