Rritet bilanci i viktimave nga zjarret në Kaliforni, 17 të vdekur qindra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 14:04 11-10-2017 Rritet bilanci i viktimave nga zjarret në Kaliforni, 17 të vdekur qindra të plagosur

Zjarret masive që kanë përfshirë veriun e Kalifornisë kanë shkaktuar të paktën 17 viktima.

Situata mjaft e vështirë ka bërë që mijëra njerëz të evakuohen nga zonat e prekuara nga vatrat e zjarrit.

Sakaq, mësohet se erërat e forta kanë favorizuar përhapjen e flakëve, raporton CNN, transmeton newsbomb.al.

Ndërkohë, raportohet për mbi 100 të plagosur dhe autoritet paralajmërojnë se situata mund të përkeqësohet. Gjendja e emergjencës u shpall në zonat veriore ku mbi 20 000 persona u detyruan të evakuohen.

Situata e zjarreve që përfshiu Kaliforninë ditën e dielë konsiderohet si një nga ngjarjet më të rënda në historinë e vendit.  

140423_FT_ThirstyFireZaca.jpg.CROP.promo-mediumlarge.jpg

la-fires-california-20170710.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nuk e dinit më parë? Këto ushqime nuk duhet t’i konsumoni në punë
Nëna e re publikon foto të rënda, shikoni si iu dogj goja fëmijës 19 muajshe nga karikuesi i telefonit »
Article Logic
Execution time: 0.011604070663452
array(1) { ["section"]=> string(89) "rritet-bilanci-i-viktimave-nga-zjarret-ne-kaliforni-17-te-vdekur-qindra-te-plagosur-95517" }