Tirana
broken clouds
9 ° C
9 °
9 °
87 %
2.1kmh
75 %
Hën
19 °
Mar
15 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
18 °
E hënë, 12 Prill, 2021
spot_img

Rritet bilanci i viktimave nga përmbytjet, qindra persona mbetën në qiell të hapur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijon operacioni i shpëtimit për gjetjen e dhjetra personave të zhdukur nga përmbytjet në Indonezi.

Si pasojë e stuhive ciklonare dhe rrëshqitjeve të dheut  deri më tani kanë humbur jetën 160 persona dhe 70 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

 “Katastrofat u shkaktuan nga stuhia tropikale që goditi provincën lindore të Nusa-Tengas. Në raportimet e para të mëngjesit të 4 prillit, mësuam se disa zona u prekën veçanërisht nga stuhia, rrebeshet dhe dallgët deri 6 m të larta”, thane autoritet.

Stuhia dhe rrëshqitjet e dheut rrafshuan një fshat duke e bërë të pabanueshëm, teksa dhjetra persona u gjetën nën baltën.

Një ndër problemet kryesore dhe sfidat më të mëdha për autoritetet mbetet strehimi I personave të prekur të cilët rrezikohen edhe nga pandemia e Covid-19.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img