Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rriten shifrat e infektimeve në Greqi, shumë viktima nga Covid-19 në Maqedoni të Veriut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fb26be255d5af121c8fb424c74e7dceb

Ministria e Shëndetësisë së Greqisë ka bërë publike shifrat e fundit sa i tak situatës së koronavirusit në vend, ku shihet një rritje e konsiderueshme e rasteve të reja.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 605 të infektuar të rinj dhe 24 viktima. Në total në shtetin janë 151.646 raste pozitive dhe 5622 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Screenshot_13.jpg

Nga ana tjetër, Maqedonia e Veriut ka regjistruar 347 raste të reja dhe 11 viktima, një shifër e lartë kjo po ta krahasojmë me numrin e popullsisë.  

Screenshot_12.jpg

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img