Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Rriten shifrat e Covid-19: Në Itali vdesin 27 persona çdo 1 orë, mijëra infektime

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

919f418b323ff39df232a2d9e8a743e4

Ministria e Shëndetësisë së Italisë ka bërë publike shifrat e fundit sa i përket situatës së koronavirusit në vend.

Gjatë 24 orëve të fundit ka pasur rritje të shifrave, ku raportohen 11.212 raste pozitve dhe 659 viktima. Në total janë 2.067.487 të infektuar dhe mbi 73 mijë viktima që nga fillimi i pandemisë.

Në Greqi në 24 orët e fundit janë 1045 raste pozitive dhe 58 viktima. Në total Greqia ka 136.976 raste pozitve dhe 4730 viktima që nga fillimi i pandemisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img