Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Rriten sërish infektimet me koronavirus, një pacient humb jetën nga Covid-19 në Kosovë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat mbi situatën pandemike për 24 orët e fundit.

9 qytetarë kanë rezultuar pozitivë dhe është shënuar një humbje jete nga Covid-19.

Gjatë 24 orëve janë shëruar 8 pacientë të prekur me Covid-19, duke e çuar numrin e të shëruarve në 105.405 në total.

Njoftimi i IKSHKP: 07 Korrik 2021:

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.251 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 236.035 doza të vaksinës.

-Deri më sot 57.994 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 1.575 testime, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

-Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.405.

-Në total numri i rasteve aktive është 152.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img